KARGO VE TESLİMAT

 

Aksi bir durum yaşanmadığı sürece 312dizayn.com.tr üzerinden verdiğiniz siparişler, ödemeniz onaylandıktan sonra en geç ürün detayında belirtilen iş günleri içerisinde sipariş esnasında belirtilen adrese kargolanmaktadır. Siparişleriniz kargo firmasına teslim edildikten sonra, sistemimizde kayıtlı e-posta adresinize e-mail yoluyla siparişiniz ile ilgili kargo gönderi bilgileri otomatik olarak gönderilmektedir. Kargonuzun nerede olduğunu öğrenmek için siparişinizin kargoya verildiği bilgisini içeren e-postadaki linki tıklayarak kargonuz hakkında son durum bilgisine erişebilirsiniz. Aynı zamanda kullanıcı bilgilerinizle giriş yaptıktan sonra siparişinizin durumuna sitemizde, kullanıcı panelinden "siparişlerim" kısmından da kargo durumunuzu kontrol edebilirsiniz. Kargo firmalarının verileri kendi veritabanlarına işlemelerine bağlı olarak Kargo Takip numaralarının paylaşılması 2-5 saati bulabilmektedir. Anlaşmalı kargo firması olarak Türkiye'de en geniş ağa ve hıza sahip YURTİÇİ Kargo ile çalışılmaktadır. Tahmini teslimat süreleri, sipariş kargoya verildikten sonra Ankara ve civar iller için 1 iş günü, Türkiye geneli için ise 2 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir.

Sitemizden yapılan alışveriş işlemi sırasında faturanın teslimat şekli konusunda seçim yapmanız istenir. Seçiminize göre faturanızı siparişiniz ile birlikte aynı adrese gönderilmesini isteyebilir ya da siparişinizden farklı adrese posta ile gönderilmesini isteyebilirsiniz.

Ana merkezimizden gönderilen siparişlerde, fatura siparişinizin yer aldığı kolinin dış kısmında, şeffaf bir cep poşeti içinde size ulaştırılmaktadır. Farklı tedarikçi ve depo yerlerinden yapılan sevkiyatlar sevk irsaliyesi ile gerçekleştirikmektedir. Fatura ayrıca adresinize teslimat sonrasında ulaştırılmaktadır.

 


SEVKİYAT MERKEZLERİ

 

312dizayn.com.tr üzerinden alınan ürünler, anlaşmalı olduğumuz tedarikçi firmalarımız doğrultusunda ana merkezimiz olanAnkara merkezimizden sevk edilmektedir. Dolayısı ile siparişinizde birden fazla mobilya ürünü bulunması durumunda ilgili ürünlerinin üretim yerleri veya depo yerlerine bağlı olarak siparişiniz tek kargo ile ya da ayrı ayrı kargolar gelebilir. Bu gibi tek bir siparişin teslimatının birden fazla kargo ile yapılması durumunda, farklı kargoların aynı gün ve aynı anda kargo firması tarafından teslimatının yapılmasına çaba gösterilmektedir.

Birden fazla ürünü siparişi verdiğiniz durumlarda örneğin bir ürünün teslimat süresi 2 iş günü diğer ürünün teslimat süresi 4 iş günü ise iki ürünü de 4 iş gününde birlikte gönderiyoruz. Siparişinizdeki ürünlerden birini, diğer ürünü beklemeden  acilen gönderilmesini istemeniz durumunda online whatsapp destek hattımızdan, zopim canlı mesaj ile veya mail yolu ile tarafımıza ulaşarak konu hakkında yardım alabilirsiniz.

 


TESLİMAT SIRASINDA YAPILMASI GEREKENLER

 

Siparişlerinizin depo yerinden veya üretim yerinden teslimat adresinize kadar sorunsuz bir şekilde ulaşması için azami özeni gösteriyoruz. Siparişini vermiş olduğunuz her türlü aydınlatma ürününün gönderim öncesi kalite kontrollerini itina ile yapıyoruz. Kargo ile gönderimi son derece riskli ve kırılgan ürünlere ise sitemizde yer vermiyoruz. Nakliye işinin doğası gereği nadiren karşılaşılsa da ürünlerde taşıma sırasında hasar oluşması ihtimal dahilindedir. Siparişinizin teslimatı sırasında kargo görevlisinden paketi teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapınız. Herhangi bir hasar bulmanız durumunda kargo görevlisine "Hasar Tespit Tutanağı" tutturunuz. Hasar tespit tutanağında dikkat etmeniz gereken konu kargo görevlisinin tutanakta belirttiği açıklamalardır. Değişim esnasında sıkıntı yaşanmaması adına kolide hasar bulunduğu ibaresinin tutanakta mutlaka belirtildiğine dikkat edin. Hasarlı çıkan ürününüz için mutlaka tam ve doğru kelimelerle tutanak tutulması için görevliyi uyarınız. Örneğin; "Kargo içeriğindeki ürün elime ulaştığında kontrol edilmiş ve hasarlı olduğu tespit edilmiştir." 

Siparişinizi teslim aldıktan sonra fark ettiğiniz veya oluşabilecek hasar durumlarında ise tarafımız sorumlu tutulamayacaktır fakat müşteri memnuniyeti çerçevesinde size yardımcı olabilmemiz adına destek kanallarımızdan herhangi biri ile bizimle iletişime geçebilirsiniz. Garanti süresinde olan ürünler için belirtilen garanti kapsamları geçerli olacaktır.

 


KARGO ÜCRETLERİ

 

Müşterilerimize daha iyi ve kaliteli hizmet sunabilmek adına siparişleriniz de kargo ücreti alınmamaktadır. Ankara siparişlerinizi ürün bitiminden aynı gün kendi araçlarımız ile teslimat sağlıyoruz.İade ürünlerde ölçü yanlış verme veya keyfi değişikliklerde iade kargo ücreti müşteri tarafından karşılanmaktadır.. Fırsat ürünleri dışındaki tüm ürünler ücretsiz kargo ile gönderilmektedir.